Montované dřevostavby Rodinných domů


DŮM ZA MILION 9 X 9 m ( 81 m2 )
Více informací


RD IZY FOR 3
Více informací


RD IZY FOR 4
Více informací


RD LUPO EXCLUZIVE
Více informací


PŘÍDAVNÉ MODULY
Více informací

Rodinný dům do milionu
Rodinný dům do milionu

IZY FOR 3
IZY FOR 3

IZY FOR 4
IZY FOR 4

HANDY
HANDY

NANO
NANO

LUPO
LUPO

LUPO EXCLUSIVE
LUPO EXCLUSIVE

PŘÍDAVNÉ MODULY
PŘÍDAVNÉ MODULY

Ceník Dřevostaveb RD
Ceník Dřevostaveb RD

Video montáže domu
Video montáže domu

Katalog Dřevostaveb
Katalog Dřevostaveb

Naše Dřevostavby vyrábíme z tzv. SIPs panelů

Konstruce domu ze SIPs Panelu Proč SIPs panel
Ze SIPs panelů lze postavit celou obvodovou obálku stavby od základové desky až po střechu. Celý dům je tak dokonale izolován, stavba je kompaktní bez tepelných mostů a je velmi pevná. Unikátní vlastností SIPS je výborná odolnost proti zemětřesení, větrným bouřím a povodním, což bylo prokázáno na mnoha stavbách po celém světě včetně České Republiky. SIPs panel se tedy rovná rychlá, vysoce úsporná a velmi bezpečná stavba pro vás a vaše blízké. - vynikající tepelně izolační vlastnosti - více jak 80% tloušťky panelu tvoří tepelná izolace, která zajistí nízké náklady na topení - velká pevnost a odolnost staveb - stavby jsou odolné vůči tornádům a zemětřesení - lehká konstrukce - metr čtvereční stěny váží 25 kg - snadná montáž s vyloučením mokrých procesů, tedy málo prostoru pro chyby a technologickou nekázeň - přesná výstavba - žádné opravy a vícepráce - rychlá výstavba - nižší náklady na hypotéku a dočasné bydlení.  
Historie SIPs panelů.
Od roku 1935 začal vývoj SIP panelů současně laboratoří Forest Products Laboratory ve Wisconsinu a architektem Frankem Lloydem Wrightem - použití předchůdce SIP panelů v konstrukci cenově dostupných domů Usonian houses - v roce 1952 použití panelu s jádrem z pěnového polystyrenu na stavbu domu ve státě Michigan, který je považován za první stavbu ze SIP panelů - vzestup technologie během ropné krize v USA - v roce 1981 poprvé použití OSB desek ve skladbě panelu - vznik asociace Structural Insulated Panel Association (SIPA) v roce 1990 - od roku 1995 je technologie SIPs také na českém trhu.  
Deska na zemních vrutech
Unikátní vlastnosti SIPs panelu umožňují realizovat základové desky jako panelové konstrukce. Ve spojení s technologií zemních vrutů tak vznikla vynikající alternativa pro zakládání staveb. Založení je velmi šetrné pro stavební pozemek, je rychlé a ve srovnání s klasickou betonovou deskou minimalizuje zátěž pro životní prostředí ve všech sledovaných environmentálních parametrech. Výhody založení na zemních vrutech – nejste limitováni ročním obdobím, základy si můžete připravit i v zimě, rychlá výstavba za 1 den můžete začít stavět, bez nutnosti výkopových a terénních prací, možnost přemístění stavby.
Obvodové stěny 
Ve stavbách ze SIPs panelu jsou obvodové stěny provedeny jako sendvičové konstrukce. Základem každé stěny je vlastní panel který je z exteriéru doplněn zateplovacím systémem s vybraným typem fasády. V interiéru stavby jsou obvodové stěny opláštěny deskou na bázi sádry. Tento sendvič je vždy navržen tak aby plnil předepsané mechanické, tepelně technické, akustické a protipožární předepsané vlastnosti. Pro zajištění velké variability při navrhování domu jsou panely vyráběny v délkách 2500, 2650, 2800 a 3000mm a šířkách 312, 415, 625 a 1250mm. Tloušťka panelu se poté odvíjí od požadovaných tepelně izolačních vlastností. Vybírat je možno z tlouštěk 120, 170, 210 a 270mm.
Vnitřní nosné stěny 
Slouží k zavětrování obvodových stěn a jsou provedeny jako panelová konstrukce z panelů tlouštky 120mm. Povrch se dokončuje oboustranným obkladem sádrovou deskou, v případě požadavků na lepší akustické vlastnosti s předstěnou s minerální či skelnou izolací.
Stropy
Stropní konstrukce se provádí jako trámková se sádrokartonovým podhledem a lehkou či těžkou skladbou podlahy v druhém nadzemním podlaží. Další variantou je strop ze stropního panelu, který vyniká rychlostí montáže.
Nadkrokevní izolace
Je určena pro izolování střech s klasickým rozponem krokví či příhradových vazníků.
Střechy
Z panelů tlouštěk 210 a 270mm se provádějí střešní pláště, rovných, pultových i sedlových střech. V případě potřeby lze střešní plášť zateplit další vrstvou polystyrenu z exteriéru.


Kontaktní formulář   (z kategorie: Dřevostavby RD)


Položky formuláře označené hvězdičkou jsou povinné (*)