Mobilní domy katalog

Nový - Thermowood Minicottage

599 000 Kč

ks  
Typ Stavby: Mobilní domy
Typ: Nové mobilní domy
Cena:599 000
Roční období: Celoroční
Dispozice: 2kk
Rozměry:235x600x265cm
Poptávkový formulář:
Vaše jméno:
Firma:
Váš telefon:
Váš email:*
Váš text:

Nové mobilní domy - Nový - Thermowood Minicottage

Nabízíme Vám jedinečný projekt nového malého domku (Tinyhome), který lze pohodlně převážet kamkoli si budete přát se zachováním plnohodnotného ubytování. Dokonce jej můžete převážet za vlastním osobním automobilem. Jedná se o stavbu kompaktní chaty z těch nejlepších materiálů s důrazem na funkčnost a styl. Každá chata je kompletně sestavena a vybavena dle jednotlivých modelů. Základem celého domku je sibiřská borovice upravena metodou ThermoWood (viz níže). 

Minicottage je chatka s jednou ložnicí, kuchyní s posezením a plnohodnotnou koupelnou.
Varianta s jednolůžky + 10.000,- Kč
Možnost volby dvou tvarů domku - s oblou, nebo rovnou podlahou.

Rozměry: 235cm šířka, 600cm délka, 260cm výška
Konstrukce: ThermoWood sibiřská borovice 45mm
Váha: 2.700 Kg

Chata obsahuje:
venkovní nátěr - barva volitelná
střecha z šindele - barva volitelná
kompletní elektroinstalace vč. svítidel a vypínačů
Kuchyň:
luxusní kuchyňská linka ThermoWood 60x210x90cm
sklokeramická deska Hansa 52x30cm
Lednice Midea 63x45x51cm
kamenný dřez 50x50cm
Ložnice:
masivní dřevěná postel 200x140 cm s úložným prostorem 
masivní dřevěný rohový stůl 60x60
Koupelna:
splachovací toaleta
umyvadlo Jika 40x30cm
sprchový kout ThermoWood 90x70cm
sprchový system Remer s hlavicí - funkce déšť
elektrický bojler 50l Ariston
Světla:
kuchyně - 1x lustr
ložnice - 1x lustr, 2x nástěnná lampa
koupelna - 1x lustr
vnekovní světlo se senzorem pohybu
Dřevěná okna a dveře:
kuchyně - okno 104x83cm - trojsklo
ložnice - 2x okno 153x103cm - trojsklo
koupelna - okno 35x49cm - dvousklo
dveře 73x194 - dvousklo


Co je Thermowood a jeho vznik. Jak to vzniklo? Současné technologie vychází ze starých a osvědčených metod, které používali již Vikingové. Aby jejich dřevěné lodě odolávaly korozivním účinkům slané vody, severští mořeplavci své dřevo opalovali. Novodobou historii této metody datujeme rokem 1990, kdy Finové tuto technologii zmodernizovali. Krátce řečeno, termo-dřevo je tepelně upravené dřevo, které bylo „upečeno" a dosáhlo tím vyšší třídy trvanlivosti.
Dřevo zpracované touto technologií, umožňuje úspěšné použití slabší dimenze z tuzemských (Evropských) zdrojů s tím, že jeho užitné vlastnosti a prodloužená doba životnosti jej staví na úroveň tropických dřevin bez nutnosti likvidace tropických pralesů a ohrožování ekologické rovnováhy a životního prostředí.
Tepelná úprava pozitivně mění vlastnosti dřeva ThermoWood
Tepelně zpracované neboli modifikované dřevo ThermoWood je nový druh materiálu s inovovanou vnitřní strukturou dřeva dosaženou tepelnou a vlhkostní úpravou. Tepelné zpracování dřeva ThermoWood funguje pouze za pomoci tepla a vodní páry a celý výrobní proces je naprosto ekologický. Tepelná úprava pozitivně ovlivňuje a zlepšuje nejen trvanlivost, ale i další fyzikální a mechanické vlastnosti. ThermoWood se vyrábí ze severské borovice patentovaným způsobem ve speciálních sušících komorách při teplotním rozmezí 160 – 215 °C.
Snížení absorpce vlhkosti a perfektní rozměrová stálost
Během tepelné úpravy je buněčná struktura dřeva ThermoWood změněna tak, že tepelně upravené dřevo vykazuje mnohem lepší rozměrovou stabilitu než tepelně neupravené totožné dřevo ve stejných klimatických podmínkách. Tento jev je způsoben hlavně tím, že je u dřeva tepelnou úpravou snížena schopnost absorpce vlhkosti až o 50 %. Výsledkem tepelného procesu je rovnovážná vlhkost 5 – 7 %, přestože se nachází v prostředí s výrazně vyšší vlhkostí. Nedochází tedy u něj k bobtnání a následnému sesychání, které způsobuje u neupraveného dřeva jeho rychlou destrukci vlivem rozvláknění a rozpojení jeho vnitřní struktury. Materiál ThermoWood je tedy rozměrově a tvarově stabilní v podmínkách běžné proměnlivé vlhkosti s dobrou redukcí všech vnitřních napětí a trvalých i dočasných rozměrových a tvarových změn. Těmito změnami je myšleno následné praskání nebo tvarové zakřivení, zkroucení nebo prohnutí. Dle výsledků studie University of Technology v Helsinkách je prohnutí u materiálu ThermoWood sníženo až o 90 % oproti totožnému tepelně neošetřenému materiálu. Tato studie byla jedním z podkladů pro vydání britského certifikátu BRE, ve kterém je stanoveno, že materiál ThermoWood je schopen minimální životnosti 30 let.
Absence nežádoucích látek u tepelně ošetřeného dřeva ThermoWood a jeho biologická odolnost
Při tepelném procesu dochází k odstranění (vytěsnění) veškeré pryskyřice, vyluhovatelných biologických látek a hlavně k rozkladu celulózy, ligninu a hemicelulózy (řetězců cukrů). Vzhledem k absenci těchto složek je někdy ThermoWood nazýván jako „mrtvé“ dřevo. U tepelně upraveného dřeva ThermoWood také díky této skutečnosti dochází ke zlepšení tepelně izolačních vlastností dřeva a také ke snížení tepelné vodivosti dřeva (o zhruba 20 – 25 %). Na slunci proto tepelně upravené dřevo nepálí do nohou a může být použito na sedací plochy v saunách a parních lázních. ThermoWood patří do 2. třídy biologické odolnosti (certifikace KOMO), což představuje velice vysokou odolnost vůči hnilobě. Díky naprosté absenci výživných látek je schopen ThermoWood odolávat veškerým dřevokazným škůdcům a houbám. V důsledku těchto změn je možné jeho bezproblémové použití jak v exteriéru, tak v interiéru a v provozech s vysokou teplotou a extrémní vlhkostí.
Vysoká životnost tepelně upraveného dřeva ThermoWood
Díky změně svých fyzikálních vlastností a vnitřní struktury je materiál ThermoWood schopen  minimálně 30tileté životnosti bez nutnosti povrchové údržby, což je doloženo certifikátem KOMO nizozemské společnosti SKH a britským certifikátem BRE.
Univerzální použití materiálu ThermoWood
Tepelně zpracované neboli modifikované dřevo ThermoWood je určeno k veškerému použití jak v exteriéru, tak i v extrémně vlhkém interiérovém prostředí. Profily ThermoWood se běžně používají na exteriérové obklady a opláštění stěn budov, terasové a bazénové rošty, materiál pro výrobu zahradního nábytku a dále na veškeré exteriérové konstrukce. V interiérech se profily ThermoWood využívají jako obklady vnitřních stěn saun, na výrobu saunového nábytku, vybavení a zázemí wellness center, parních lázní a také vnitřních bazénů

Mohlo by Vás také zajímat - další podobné zboží z této nabídky